Sedasyonlu Saç Ekimi

VİTA İLE SEDASYONLU SAÇ EKİM 

Saç ekimi işlemi genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Saç ekim öncesinde ekilecek alana yapılan iğnelerle bölge uyuşturulur ve hastanın ağrı çekmesi engellenir. Duruma göre hastalara sakinleştiricide verilmektedir.

Saç Ekiminde Sedasyonun Tercih Edildiği Durumlar

  • İğne korkusu olan hastalarda
  • Yoğun ameliyat korkusu yaşayan hastalarda
  • Kaygı bozukluğu olan kişilerde
  • Ağrı hissetme eşiği düşük olan hastalarda

Vita Ağrısız ve Acısız Saç Ekimi

Saç ekimi çoğunluklu olarak lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir. Lokal anestezi uygulaması sırasında oluşan acı, ağrı ve uzun süre hareketsiz yatma hastaların en çok şikayet ettikleri konudur. Bu istenmeyen etkileri ortadan kaldırmak için sedasyon uygulaması fayda sağlamaktadır. Sedasyon ağrı kesici ve sedatif ilaç kombinasyonuyla oluşan ve anestezi uzmanları tarafından uygulanan damardan ilaç verme işlemidir.

Saç ekim işlemi ve sedasyon uygulanacak hastamız saç ekim merkezimize geldiğinde anestezi uzmanımız tarafından muayenesi yapıldıktan sonra gerekli ölçümler alınarak sedasyon işlemine başlanmaktadır. Ardından saç ekilecek olan hastamız saç ekim kliniğimize alınmakta ve çok güvenli bir ortamda anestezi uzmanlarımız ile sedasyon işlemine tabi tutulmaktadır.

Uygulanan Sedasyonun ardından hastada hafif bir uyku hali ve rahatlama hissi oluşturulan işlemin başlangıcındaki lokal anestezinin nahoş etkileri kesinlikle hastalarımız tarafından hissedilmemektedir.

WhatsApp chat