Saç Ekimi Operasyonu

Saç Ekimi Operasyonu

Saç Ekimi Operasyonu Sonrasında Herhangi Bir Vitamin Kullanmak Gerekte midir?

Saç ekimi sonrasında ilk iki ay özellikle kan dolaşımında sorun olan kişiler için kan sulandırıcı takviyeler verilebilmektedir. Daha sonrasında ise saç köklerinin beslenmesini takviye etmek amacıyla biotin ve saç için yararlı vitaminler içeren ilaçlar yeni ekilen saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olacaktır. İlaçların doktoru tavsiyesiyle alınması önemlidir.

Saç Ekimi Sonrasında Saçlar Ne Zaman Traş Edilebilir?

Saç ekimi sonrasında özellikle ilk 6 ay saç tellerinin makasla kesilerek kısaltılması önemlidir. Saç köklerinin bıçak veya makas darbesine maruz bırakılmaması için özen gösterilmesi gerekmektedir. Yeni ekilen saç köklerinin zarar görmemesi adına traş makinesi tavsiye edilmemektedir.

Saç Ekimi Operasyonu

Saç Ekimi Sonrasında Şok Dökülme Nedir? 

Saç ekimi sonrasında 2 haftadan başlayarak 1-2 ay boyunca ekilen saç tellerinde görülen dökülmeye şok dökülme denilmektedir. Şok dökülme saç ekimi sonrasında yaşanabilen normal bir süreçtir ve kişinin bünyesine göre yoğunluğu ve süresi değişiklik gösterebilir.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Şok Dökülme Yaşanır mı?

Evet sakal ve bıyık ekimi sonrasında da şok dökülme yaşanmaktadır. Kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 2. haftadan itibaren dökülmeye başlayan kıl köklerinin dökülmesi 2. aya kadar tamamlanmış olur.

İstanbul en iyi saç ekim merkezi olan Vita Saç Ekim Merkezi’nde saç ekim tedavisi hizmetinden faydalanmak için bizi arayın.

WhatsApp chat