Çeliktepe Saç Ekim Kliniği

Çeliktepe Saç Ekim Kliniği 0212 916 20 73

Saç Ekimi, çıkarılan greftleri yoğun alandan taç bölgesi, orta alan ve ön alandaki iki kulak arasında taşımaktır. Bu işlem saç sağlığı ve estetiğine dayalı unsurlar gözetilerek Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi tarafından uygulanmaktadır. Bu teknik, altın kuralların bir araya getirildiği tüm standartların bütünüdür. Dünya çapında, erkeklerin yaklaşık yüzde 60’ı ve kadınların yüzde 50’si bir çeşit saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır. Bunu ele almak için, insanlar genellikle topikal tedaviler dahil, reçetesiz ürünler kullanırlar. Saç ekimi başka bir restorasyon yöntemidir. İlk olarak 1939 yılında yapılmış olan saç ekimi işleminde, bugün artık cerrahlar ekilmiş saç görüntüsünü en aza indirmek için mini ve mikro aşılar kullanmaya başlamışlardır.

Saç Ekimi İşe Yarıyor Mu?

Saç ekimi genellikle tezgah üstü saç restorasyon ürünlerinden daha başarılıdır. Ancak dikkate alınması gereken bazı faktörler bulunur: *Nakledilen saçların yüzde 10 ila 80’i gelişmeye ve uzamaya elverişlidir. *Normal saçlar gibi, nakledilen saçlar zamanla incelir. Hareketsiz kıl kökleri (genellikle derinin altında saç içeren ancak artık kıllanmayan saçlar) olan insanlar ekim işleminden daha az etki görebilir. Ancak Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi plazma terapisi ile nakledilen kılların yüzde 75’e kadar bir oranda etki göstermesi sağlanabilir. Saç nakli herkes için işe yaramaz. Genel olarak bu işlem, saçların aşırı dökülmesi, doğal olarak incelmesi veya bir yaralanma nedeniyle saç kaybı durumunda, saçları eski haline getirmek için kullanılır. Çoğu nakil, mevcut saçlarınızla yapılır, bu nedenle aşağıdakilere sahip insanları tedavi etmek için etkili değildir: *Yaygın incelme ve kellik *Kemoterapi veya diğer ilaçlar nedeniyle saç dökülmesi *Yaralanmalardan kaynaklanan kalın, kafa derisi izleri

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Basitçe söylemek gerekirse, bir saç ekimi sahip olduğunuz kılları alır ve saçınızın olmadığı bir bölgeye aktarır. Genellikle bu kıllarbaşınızın arkasından alınır, ancak vücudunuzun diğer bölümlerinden de alınabilir. Bir nakil işlemine başlamadan önce, cerrahınız kılların alınacağı bölgeyi sterilize eder ve lokal anestezi ile uyuşturur. Ayrıca prosedür için uykuda kalmak için sedasyon talep edebilirsiniz. Cerrahınız daha sonra iki nakil yönteminden birini gerçekleştirir: FUT veya FUE.

Foliküler Ünite Nakli (FUT)

FUT bazen foliküler birim şerit ameliyatı olarak bilinir. Bir FUT prosedürü gerçekleştirmek için cerrahınız şu adımları takip eder: Bir neşter kullanarak kafa derinizin bir kısmını, genellikle başınızın arkasından çıkarır. Şerit boyutu tipik olarak yaklaşık 15 ila 25 santim uzunluğundadır, ancak kulaktan kulağa göre değişiklik gösterebilir. Sonrasında dikiş atılarak kafa derisinin alındığı bölge kapatılır. Cerrahınız ve yardımcıları, kafa derisi şeridini bir neşterle daha küçük parçalara ayırır. Parçayı greft adı verilen 2000 küçük parçaya bölebilirler. Bu greftlerin bazıları, her birinde yalnızca bir saç içerebilir. Bir iğne veya bıçak kullanarak, cerrah saç derinizde saçların nakledileceği yerde küçük delikler açar. Cerrah, çıkarılan kafa derisinden kılları bu deliklere yerleştirir. Bu adıma aşılama denir. Daha sonra Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi doktorunuz bölgeleri bandaj veya gazlı bezle kaplar. Alınabilecek belirli greft sayısı şunlara bağlıdır: *Sahip olduğunuz saç türü *Nakil yapılan alanın büyüklüğü *Saç kalitesi (kalınlık dahil) *Saç rengi

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE)

Bir FUE işlemi gerçekleştirmek için cerrahınız şu adımları atar: *Kafanın arkasındaki saçları tıraş eder. *Daha sonra folikülleri kafa derisinden alır. Her folikülün çıkarıldığı yerde küçük izler görülebilir. *FUT prosedüründe olduğu gibi, cerrah kafa derinizde küçük delikler açar ve saç köklerini deliklere aşılar. *Daha sonra bölgeyi bandaj veya gazlı bezle kaplar.

Vücuttaki Başka Bir Bölgeden Greft Alabilir Miyiz?

Donör bölgesi (iki kulak arasındaki yoğun alan) saç ekimi operasyonuna uygun değilse, vücutta sırt, göğüs, sakal alt bölgesi gibi başka bir bölgeden greft alabiliriz. Ama bu, Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi olarak son tercihimiz olarak değerlendirdiğimiz bir durumdur.

Saç Ekimi İşlemini Başka Bir Alanda Da Yapabilir Miyiz?

Yukarıda belirtilenlere ek olarak (taç bölgesi, orta bölge ve ön bölge), saç ekimi kaşlarda, sakallarda, gözde ve yara izlerinde de yapılabilir. Saç Ekimi İşlemi Ağrılı Mıdır? Saç ekimi ağrısızdır çünkü Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi profesyonel ekibi tarafından lokal anestezi ve sedasyon altında yapılır.


 

 

 

 

 

Saç Ekimi Kaç Saat Sürüyor?

Saç Ekimi işlemi ortalama 6 saat sürer.

Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi Saç Ekimi İşlemi Nasıl Yapılıyor?

İlk iş, hastayı Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi doktorlarımız tarafından muayene ettirmektir. Muayene sırasında hastanın saç ekimine uygun olup olmadığı ve kaç tane greft nakli yapılması gerektiği belirlenir. Hasta saç ekimine uygunsa operasyon günü belirlenir. Doktorun, kliniğe gelemeyen hastalarımızın fotoğraflarını görmesi de yeterlidir. Ameliyattan önce hasta yazılı olarak bilgilendirilmelidir. Ameliyat sabahı, doktor ilk planlamayı yapar ve ön saç çizgisini belirler. PRP çözeltisi hastanın kanından hazırlanır ve aynı zamanda bazı kan testleri yapılır. Fotoğraf arşivi oluşturulur ve saçları tıraş edildikten sonra hasta ameliyat edilir. *Greftlerin alındığı evre ilk aşamadır. FUE motoruyla, istenen sayıda greft yaklaşık 2 saat içinde toplanır ve belirli bir sıcaklıkta özel bir solüsyonda saklanır. *Sonraki aşama kanalların açılmasıdır. İşlem saç ekimi konusunda uzman Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi doktorlarımız tarafından yapılır ve yaklaşık 45 dakika sürer. Saçın doğal görünümü bu işin performansına bağlıdır. *3. aşama nakil aşamasıdır. Daha önce açılan kanallara göre greftler 2 saat içinde nakledilir.

 

Hasta Ne Zaman İşe Dönebilir?

İlk kontrol ertesi gün hemen yapılır ve hasta tarafından istenirse bandaj çıkarılabilir. Ertesi gün, ilk yıkama yapılabilir ve bundan sonra hasta çalışma ve günlük hayatına geri dönebilir.

Yaralar Ne Zaman İyileşir?

Greft ekstraksiyonu sırasında oluşan çıkan yara ve kanallar 7 ila 10 gün içinde iyileşir. İyileşme, Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi hastasının yara iyileşme oranına bağlı olarak değişebilir.

Hastanın İlaca İhtiyacı Var Mı?

Saç ekimi işlemi öncesinde ve sonrasında hasta detaylı bir şekilde bilgilendirilir. Ayrıca işlemden sonra hastalara bir reçete verilir. Hasta burada yazılan ilaçları doktor tavsiyesine göre kullanmalıdır. Maksimum ilaç kullanma süresi 5 gündür.

Hastanın Özel Bir Şampuan Kullanması Gerekiyor Mu?

Saç Ekimi özel bir prosedür olduğundan, hastalar doktorları tarafından önerilen bir şampuan kullanmalıdır. Bu şampuanlar saç derisi ve kanalların tahriş olmasını engellediği gibi, kılların hızlı bir şekilde büyümesini ve beslenmesini de sağlar.

Nakledilen Saçlar Ne Zaman Büyür?

Nakledilen saç yaklaşık 3 ay içinde büyümeye başlar. Her gün belli bir miktar saç uzamaya devam eder ve işlem ortalama 8 ila 12 ay içerisinde kendini tamalar. Aslında, saçlar 2 yıl boyunca uzamaya devam eder, ancak ilk yıldan sonra hastanın uzadığını fark etmesi zorlaşır.

Nakledilen Saçlar Uzar Mı?

Nakledilen saçlar, hastanın kendi saçları olduğu için nakledildikleri karakterlerle devam eder. Aynı şekilde büyür. Hasta Vita Çeliktepe Saç Ekim Merkezi tarafından yapılan işlemden yalnızca birkaç ay sonra doğal görünümlü gür ve sağlıklı saçlara sahip olur.

Hastanın İkinci Bir Seansa İhtiyacı Var Mı?

Bazı hastaların ikinci seansa ihtiyacı olabilir, çünkü daha kel bölgeleri vardır. Genellikle, ikinci seans 8 ay sonra gerçekleştirilir, ancak bu işlem 12 ay sonra da yapılabilir.

WhatsApp chat